понедельник, 29 января 2018 г.

Аверкій Гончаренко

Аверкій Гончаренко, командувач українськими військами в Битві під Крутами, яка стала одним з символів військової звитяги та самопожертви українських вояків та 100-річчя якої відзначаємо сьогодні. Тоді українці здобули тактичну перемогу, завдяки якій змогли виграти критично важливий час на Брестських переговорах.
Аверкій Гончаренко в 1943 році під час
офіцерського перевишколу в Лешанах

Під час Другої Світової Гончаренко також не стояв осторонь, знову ставши на шлях національно-визвольної боротьби. Маючи можливість обрати для служби будь-яку національну військову структуру, він свідомо обрав війська СС та вступив до дивізії військ СС «Галичина» (75-річчя якої також відзначається цього року), слушно вбачаючи в ній єдиний вірний шлях для розбудови українського війська для боротьби за Державу. Він не помилився, бо дивізія «Галичина» стала продовженням ідеалістичного пориву молоді Визвольних змагань. В 1918 битися з ворогом під Крути виступили молоді добровольці, і через 26 років на захист Батьківщини від лютого ворога на фронті під Бродами знову встала перш за все молодь. І герой Крут Гончаренко знову був з нею.
В дивізії Гончаренко займався агітацією молоді під час вербункової кампанії, а потім передавав свій досвід молодим воякам, вишколюючи їх в тилових підрозділах дивізії. 
На світлині Аверкій Гончаренко в 1943 році під час офіцерського перевишколу в Лешанах.

Комментариев нет:

Отправить комментарий